Celem studiów podyplomowych w zakresie Prawo w biznesie jest przygotowanie absolwenta do podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej, która wymaga posiadania kompetencji w obszarze znajomości przepisów prawnych, ich interpretacji, procedur i dokumentów oraz innych elementów składających się na jej obsługę prawną.
Absolwent studiów podyplomowych w zakresie Prawo w biznesie nabędzie kompetencje do podejmowania zatrudnienia w firmach, w szczególności w ich działach prawnych, prawno-administracyjnych, organizacyjnych czy też do spraw kadrowych i księgowych.
Absolwent studiów podyplomowych w zakresie Prawo w biznesie nabędzie kompetencje do wspierania prawnej obsługi biznesu, w tym radców prawnych, adwokatów, komorników, syndyków, doradców podatkowych, rzeczników patentowych.
Absolwent studiów podyplomowych w zakresie Prawo w biznesie będzie mógł także uzyskać zatrudnienie jako osoba posiadająca wiedzę, umiejętności i kompetencje dotyczące zagadnień prawnych istotnych dla biznesu w urzędach miast i gmin, zwłaszcza w komórkach ewidencji działalności gospodarczej, zamówień publicznych, jak też w powiatowych urzędach pracy, oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, placówkach terenowych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, parkach przemysłowo-technologicznych, podmiotach zarządzających strefami i podstrefami ekonomicznymi, urzędach skarbowych, inspektoratach i oddziałach Państwowej Inspekcji Pracy, inspektoratach i delegaturach Inspekcji Handlowej, w biurach powiatowych rzeczników konsumentów i wielu innych.
Jednocześnie absolwent studiów podyplomowych w zakresie Prawo w biznesie będzie przygotowany do podejmowania pod względem prawnym i prowadzenia działalności gospodarczej tak jednoosobowej, jak i w formie spółki.
Zagadnienia:
- Prawo przedsiębiorców
- Prawo gospodarcze i handlowe
- Podstawy prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
- Prawo podatkowe i karne skarbowe
- Pozyskiwanie środków na rozwój biznesu
- Prawne aspekty bezpieczeństwa w biznesie
- Regulacje wewnętrzne w organizacjach
- Podstawy postępowania administracyjnego
- Przygotowanie umów w biznesie
- Występowanie publiczne i networking w biznesie
- Etyka w biznesie
- Prawo własności przemysłowej
- Prawo zamówień publicznych
- Prawo konkurencji
- Zasady zatrudniania cudzoziemców
- Prawne podstawy e-biznesu i nowoczesnych technologii
- Projekt końcowy
2 semestry
Łączna liczba godzin: 240
- CAŁKOWITY KOSZT STUDIÓW WYNOSI 4000 ZŁ
- DLA ABSOLWENTÓW STUDIÓW PODYPLOMOWYCH SWPW CAŁKOWITY KOSZT STUDIÓW WYNOSI 3600 ZŁ
- DLA ABSOLWENTÓW STUDIÓW I i II STOPNIA SWPW CAŁKOWITY KOSZT STUDIÓW WYNOSI 3800 ZŁ
SEKRETARIAT PODYPLOMOWEJ KOMISJI REKRUTACYJNEJ
al. Kilińskiego 12, 09-402 Płock
budynek A, pokój nr 1
tel. 24 366 41 00, 24 366 41 50
661 121 122
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.