Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Jesteś tutaj:

Studia I i II stopnia oraz podyplomowe, możliwość studiowania online, zajęcia z doświadczonymi praktykami oraz współpraca z renomowanymi firmami, stypendia, także dla studentów zaocznych – to tylko niektóre atuty studiowania w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

To uczelnia z wieloletnim doświadczeniem, ze zrozumieniem podchodząca do potrzeb wszystkich środowisk. Działa w sektorze edukacyjnym nieprzerwanie od ponad 30 lat. W tym czasie stała się stabilnym i wiarygodnym partnerem dla tysięcy osób, które postawiły na swój rozwój. Wszystkie prowadzone kierunki są systematycznie akredytowane przez Polską Komisję Akredytacyjną. Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku bardzo precyzyjnie śledzi trendy na zmieniającym się rynku pracy, by dostosowywać swoją ofertę do aktualnego zapotrzebowania pracodawców. Bardzo duży nacisk kładzie na wsparcie swoich studentów na każdym etapie edukacji.

O studiach, o zarządzaniu swoją edukacją oraz nawigowaniu karierą rozmawiamy z Małgorzatą Mosińską, Dyrektor Biura Promocji Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Kształcicie hybrydowo, czyli jak?

Zmodyfikowaliśmy styl kształcenia zgodnie z oczekiwaniami naszych studentów. Dajemy możliwość dostosowania nauki do potrzeb, aspiracji i trybu życia. Prowadzimy studia hybrydowo, co w praktyce oznacza, że część zajęć odbywa się stacjonarnie na terenie uczelni, a część to spotkania zdalne online, w których można uczestniczyć np. z własnej kanapy. Standardowe zajęcia połączyliśmy z wirtualną uczelnią dostępną 24/7.

Nauczanie hybrydowe to oszczędność czasu i pieniędzy, których nie trzeba poświęcać na dojazdy. Co warto podkreślić sami studenci chwalą tego typu rozwiązanie. Ułatwia ono połączenie codziennego życia, obowiązków, rodziny ze studiowaniem.

Czy Uczelnia zapewnia studentom wsparcie finansowe?

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku zapewnia pomoc swoim studentom na wielu płaszczyznach. Podstawowym wsparciem, bo dotyczącym największej liczby osób są stypendia. Uzyskanie stypendium daje szansę na studia właściwie za darmo. Istnieje możliwość otrzymania stypendium socjalnego wynoszącego nawet 1300 zł miesięcznie. Maksymalna, miesięczna kwota stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych to kolejne 1300 zł, a to z kolei dużo więcej niż miesięczna kwota czesnego. 

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku to miejsce spotkań praktyków...

Dokładnie, zajęcia prowadzone są m.in. przez osoby na co dzień zajmujące się zawodowo omawianymi zagadnieniami. Każdy z nich dzieli się swoim doświadczeniem zdobytym podczas pracy. Koncentruje się na elementach, które można  wykorzystać w praktyce. Takie połączenie nauki i wiedzy teoretycznej z doświadczeniem ekspertów pozwala łatwiej odnaleźć się na zmieniającym się rynku pracy. Daje także możliwość bieżącego reagowania na wszystkie aktualne trendy i nowinki.

Jak zmieniła się edukacja w ostatnich latach?

Najkrócej mówiąc: bardzo. Transformująca się szybko rzeczywistość cyfrowa pociągnęła za sobą, moim zdaniem nieodwracalne, zmiany. Cyfryzacja wkroczyła mocno m.in. do naszej biblioteki. To teraz jest Online biblioteka.

Zmianie uległy też nasze programy kształcenia. Są one unowocześniane, zgodne z obowiązującymi trendami. Uczymy kreatywności i twórczego myślenia. Inna jest też forma zajęć. Nastawiamy się na atrakcyjne, przyjazne studentom formy takie jaka warsztaty, projekty, ćwiczenia. Dzisiaj studia to również przestrzeń dla nowych kontaktów, biznesów. Jesteśmy uczelnią otwartą, tak więc dostosowanie się do zmieniającego świata to nasz obowiązek.

Powiedziała Pani, że Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku jest uczelnią otwartą, co to oznacza w praktyce?

Ta otwartość to pomoc i wsparcie dla naszych studentów. Duży nacisk kładziemy na niwelowanie barier pod kątem osób z niepełnosprawnościami. Chcemy dać wszystkim równy dostęp do naszej oferty.

Nasze studia są skierowane do tegorocznych absolwentów szkół średnich, ale także osób, które miały przerwę w edukacji. Każdy student ma indywidualne cele, a my pomagamy je realizować. Przyjazna organizacja zajęć pozwala na połączenie studiów z życiem prywatnym.

Czy można powiedzieć, że studia to przygoda?

Zdecydowanie tak. Tu się wszystko zaczyna. Uczelnia nie tyle kształci, co kształtuje. Pomagamy otworzyć się na nowe wyzwania, na świat. To podczas studiów często pojawiają się nowe znajomości i przyjaźnie. To nie tylko uczenie się, ale też wielka przygoda, mająca wpływ na całe życie. Każdy nasz student bierze w ręce swój los i sam zaczyna zarządzać swoją edukacją. Można powiedzieć, że buduje solidne fundamenty.

Są Państwo partnerem programu Erasmus+…

Nasi studenci mogą wziąć udział w bezpłatnych wyjazdach zagranicznych. Są one świetną okazją do zawiązania nowych znajomości, wzięcia udziału w interesujących spotkaniach, zobaczenia ciekawych miejsc oraz podszkolenia języków obcych. Jest  to możliwe dzięki programowi europejskiej współpracy międzynarodowej Erasmus+

Uważa pani, że zaprojektowanie swojej przyszłości jest możliwe?

Może nie zaprojektowanie, ale nawigowanie swoją przyszłością już tak. Jeśli ma się takiego partnera jak nasze uczelnie to z pewnością jest to dużo prostsze. W tak sprzyjających warunkach można planować, realizować i osiągać zamierzone cele. Kreować rzeczywistość, a nie się jej tylko biernie poddawać. Wśród naszych studentów jest wiele osób, które osiągnęły sukces. Czasami był to awans, innym razem rozpoczęcie własnej działalności, a czasami po prostu zmiana podejścia.

Co zaproponowałaby Pani osobom myślącym o podjęciu studiów w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku?

Tegoroczna oferta naszej uczelni to siedem kierunków studiów. Zapraszamy na: administrację, bezpieczeństwo narodowe, informatykę, pedagogikę, pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, prawo w biznesie oraz zarządzanie. Podczas przygody z Włodkowicem możecie poznać ciekawostki m.in. z cyberbezpieczeństwa, coachingu pedagogicznego,  zagrożeń terrorystycznych i metod przeciwdziałania, czy aplikacji internetowych i mobilnych.

Z kolei z myślą o osobach, które już mają dyplom, a chcą poszerzać swoje kwalifikacje zawodowe realizowane są studia podyplomowe w ponad 60 zakresach. Są one formą kształcenia przeznaczoną dla osób posiadających wyższe wykształcenie magisterskie, inżynierskie lub licencjackie.

Gdzie osoby zainteresowane studiowaniem w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku powinny szukać informacji, wsparcia?

Szczegółowe informacje dotyczące oferty, zasad rekrutacji zamieszczone są na stronie: www.wlodkowic.pl. Uczelnia zaprasza również do kontaktu z doradcą edukacyjnym pod numerem telefonu:  661 121 122. 

Na pytania dotyczące rekrutacji odpowiedzą specjaliści pod numerami telefonów:  24 366 41 00 i 366 41 50. Informacje można także uzyskać drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warto podkreślić, że dla wygody kandydatów procedura rekrutacyjna została bardzo okrojona. Wystarczy kilka kliknięć w rejestracji internetowej.

Dziękuję za rozmowę.

 

 

rekrutacja

STUDIA PIERWSZEGO (LICENCJAT, INŻYNIER)
I DRUGIEGO (MAGISTER) STOPNIA
ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Iława

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Wyszków

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Strona internetowa Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku została sfinansowana w ramach realizacji projektu:  „Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych