Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Jesteś tutaj:

Informatyk za granicą to temat spotkania, w którym mogli wziąć udział studenci kierunku Informatyka. Dzięki wykorzystaniu formuły online poprowadziła je p. Anna Kawecka, która na co dzień pracuje w Deutsche Börse Group, w czeskiej Pradze. Jest ona absolwentką studiów informatycznych w  naszej Uczelni i z powodzeniem rozwija swoją karierę zawodową na płaszczyźnie międzynarodowej.

Podczas spotkania p. Anna opowiadała o plusach i minusach pracy za granicą. Przybliżyła proces rekrutacji na stanowiska informatyczne w firmach międzynarodowych. Mówiła o tym, jakie wymagania są stawiane osobom aplikującym do pracy poza Polską.  Nie są to wyłącznie umiejętności techniczne, ale również cały pakiet umiejętności miękkich. Podkreślała, że dla pracodawców dyplom inżyniera jest poświadczeniem posiadanej wiedzy i umiejętności oraz szerokiego spojrzenia na projekty IT.

Podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy w środowisku międzynarodowych, a co za tym idzie międzykulturowym.  Mówiła o zaletach i wadach życia i pracy w innym państwie. Studenci chętnie korzystali z możliwości zadawania pytań p. Kaweckiej. Dopytywali o szczegółowe zagadnienia techniczne oraz o aspekty pracy i mieszkania poza granicami kraju.

rekrutacja

STUDIA PIERWSZEGO (LICENCJAT, INŻYNIER)
I DRUGIEGO (MAGISTER) STOPNIA
ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Iława

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Wyszków

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

enova365 logo   soneta baner szkolimy w oparciu o system enova

Strona internetowa Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku została sfinansowana w ramach realizacji projektu:  „Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych