Pedagogika resocjalizacyjna
Rekrutacja krok po kroku
- Przygotuj dokumenty do rejestracji internetowej:
- świadectwo dojrzałości
- dowód osobisty
- zdjęcie legitymacyjne w formie elektronicznej
- Przejdź do E-REKRUTACJI otwiera się w nowej karcie i wypełnij formularz rekrutacyjny
- Dostarcz wymagane dokumenty (pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / pocztą tradycyjną lub osobiście)
O specjalności
Studia w formie stacjonarnej
I stopnia (3-letnie) licencjat
Studia w formie niestacjonarnej
I stopnia (3-letnie) licencjat
Istnieje możliwość kontynuacji nauki na studiach II stopnia (magisterskich uzupełniających) na kierunkach Administracja, Pedagogika i Zarządzanie.
Kompetencje absolwenta
Absolwent jest wyposażony w interdyscyplinarną wiedzę, umiejętności metodyczne i kompetencje społeczne niezbędne do pracy pedagogicznej. Posiada wiedzę psychologiczną i pedagogiczną w zakresie prawidłowości rozwojowych wychowanków/podopiecznych, diagnozowania problemów wychowanków/podopiecznych, planowania i wdrażania działań resocjalizacyjno-wychowawczych. Dysponuje umiejętnościami w zakresie: planowania, organizowania, realizowania i ewaluacji procesu resocjalizacyjno-wychowawczego. Posiada kompetencje do pracy grupowej i indywidualnej.
Posiadane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe
Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy licencjata pedagogiki o specjalności pedagogika resocjalizacyjna. Posiada przygotowanie pedagogiczne oraz kwalifikacje zawodowe do pracy w placówkach o charakterze resocjalizacyjno-wychowawczym.
Możliwość zatrudnienia absolwenta
Absolwent ma możliwość podjęcia pracy na stanowisku wychowawcy w placówkach zajmujących się resocjalizacją i wychowaniem młodzieży i osób dorosłych niedostosowanych społecznie lub zagrożonych niedostosowaniem społecznym np. młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, zakłady dla nieletnich (okręgowe ośrodki wychowawcze, zakłady poprawcze, schroniska dla nieletnich), zakłady karne.
Wybrane zajęcia realizowane na specjalności:
Warsztat z metodyki resocjalizacji - zajęcia mają na celu wykształcenie u studentów umiejętności sprawnego posługiwania się pojęciami z zakresu metodyki oddziaływań wychowawczych (indywidualnych i grupowych) w środowisku resocjalizującym, głównie diagnozowania przyczyn niedostosowania społecznego, podejmowania interwencji profilaktycznych i resocjalizujących, stosowania odpowiednich zasad, metod, technik wychowawczo-resocjalizacyjnych.
Diagnoza i terapia zachowań ryzykownych - celem zajęć jest poszerzenie wiedzy studentów na temat zachowań ryzykownych (w tym mechanizmu rozwoju uzależnienia) oraz czynników ryzyka i czynników chroniących warunkujących podejmowanie przez ludzi zachowań zagrażających życiu lub zdrowiu, a także właściwego procesu diagnozy i skutecznych oddziaływań terapeutycznych sprzyjających zdrowieniu i świadomemu funkcjonowaniu prowadzącemu do samorealizacji i rozwoju
Współczesne zagrożenia społeczne - uczestnicy zdobywają wiedzę na temat zjawisk zaliczanych do współczesnych patologii społecznych, takich jak: prostytucja, uzależnienia, sekty czy przemoc, z uwzględnieniem następujących w ich obszarach przemian. Studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi rozpowszechnienia, uwarunkowań, przebiegu i skutków oraz zapobiegania. Zdobywają umiejętność identyfikacji ich symptomów.
Aktywizacja zawodowa w instytucjach resocjalizacyjnych i penitencjarnych - zajęcia mają na celu pokazanie studentom możliwości poprawy sytuacji społecznej i zawodowej skazanego. Studenci zapoznają się z rozmaitymi sposobami i formami aktywizacji zawodowej w instytucjach resocjalizacyjnych i penitencjarnych. Zdobywają również wiedzę i umiejętności w obszarze planowania i realizacji programu aktywizacji.
Wpisowe
Jednorazowa, bezzwrotna opłata rekrutacyjna z tytułu podjęcia studiów w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku wynosi 85 zł.
Wpłaty prosimy dokonywać na numer konta:
Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku
Al. Kilińskiego 12, 09-402 Płock
Santander Bank Polska s.a. 78 1090 1333 0000 0000 3300 9288
Kontakt
Filia w Iławie - Sekretariat Komisji Rekrutacyjnych
ul. Kościuszki 18, 14-200 Iława
tel. 89 648 70 65, tel/fax 89 648 27 56, tel. 89 648 81 93
661 121 122 - dyżur poniedziałek - niedziela w godz. 8:00 - 18:00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czynny:
poniedziałek - piątek w godz. 8:00 – 15:00